Când încep să câștige bani în gimnastica ritmică,

Denisa Mailat a câștigat bronzul în finala de măciuci de la prima competiție de tip World Challenge Cup organizată vreodată în România.

creați opțiunea de finanțare

La competiție formată din două concursuri — proba individuală și cea de ansamblu au participat peste 70 de gimnaste din 23 de țări, printre care și țările cu cele mai înalte performanțe în gimnastica ritmică: Israel, Ucraina, Rusia sau Azerbaidjan. Țara care a câștigat cele mai multe medalii este Israel.

opțiuni binare și strategie de canal binar

Competiția de la Cluj Napoca rămâne în istoria gimnasticii ritmice românești și prin performanța remarcabilă a gimnastei Denisa Mailat.

Aceasta a dus României medalia de bronz, clasându-se pe locul III în finala probei de măciuci.

opțiuni binare ce credeți

Competiția se va desfășura și anul viitor, în luna iunie între 26 și 28 iunie, tot la Cluj Napoca. Despre Federația Română de Gimnastică Ritmică Federaţia Română de Gimnastică Ritmică este o structură sportivă independentă care s-a reînfiinţat în anul Printre rezultatele notabile ale gimnasticii ritmice româneşti putem enumera medalia de argint obţinută de Doina Stăiculescu la Jocurile Olimpice Los Angelesmedaliile de bronz obţinute de Irina Deleanu în cadrul cupelor europene și mondiale, între anii De asemenea, România a obținut și medalia de bronz la proba pe națiune în cadrul Campionatului European din Articole similare.